Wesela, zaręczyny, przyjęcia, chrzciny, jubileusze oraz inne uroczyste wydarzenia.
Dwór Fijewo
Hotel, Restauracja, Sala weselna
Szef kuchni zaprasza w podróż do świata niepowtarzalnych smaków i zapachów.
Historia Dworu Fijewo
Teren dzisiejszego Dwory Fijewo od początku XIV wieku należał do zespołu dworsko-parkowego zamku krzyżackiego w Golubiu. Nosił on wtedy nazwę hof, oznaczającą zabudowania gospodarczo-inwentarskie (folwark), która z czasem przekształciła się w Viehhof. Po zakończeniu w 1466 r. wojny trzynastoletniej z Państwem Krzyżackim, zamek golubski i przyległy do niego teren stały się własnością Korony Królestwa Polskiego. Folwark nosił dalej swoją starą, krzyżacką nazwę, która z czasem uległa spolszczeniu na Fijewo.
O folwarku Fijewo wzmiankują golubskie akta administracyjne z 1653 r. Z nich dowiadujemy się, że przy folwarku znajdował się już w tym czasie browar, gorzelnia oraz Villa. O budowie Dworu Fijewo niestety brakuje informacji, a zniszczone archiwum wsi Podzamek utrudnia precyzyjne datowanie. Wiadomo natomiast, że budowę zainicjował zarządca i dzierżawca domeny golubskiej – Carl Nordmann, który w latach 1825-1865 był właścicielem zespołu folwarcznego.
W drugiej połowie XIX wieku Dwór Fijewo był miejscem ważnych spotkań i życia towarzyskiego. Zarządcy majątku podejmowali tu interesantów i gości, organizowali przyjęcia, bale i polowania.
Nastrojowa Atmosfera i Wykwintne Potrawy
Niepowtarzalny Dworski Klimat
Odrestaurowany Dwór Fijewo ma dziś Gościom wiele do zaoferowania. XIX-wieczne wnętrza, nastrojowa piwnica w stylu rustykalnym, polska kuchnia i gościnność dają alternatywę dla osób szukających miejsc wyjątkowych.
Do dyspozycji Gości oddajemy dwie stylowe, klimatyzowane sale bankietowe. Salę Pałacową mieszczącą 80 osób, zlokalizowaną na parterze budynku oraz Salę Dworską z oryginalną XIX-wieczną, czerwoną cegłą, na 50 osób, idealną na mniejsze przyjęcia weselne. W obiekcie znajduje się dziesięć eleganckich, dobrze wyposażonych pokoi, w tym apartament, łącznie na 30 osób. Stylowe meble, oryginalna kolorystyka i elementy dekoracyjne pomieszczeń nawiązują do wnętrz pałacowych. W każdym pokoju znajdziemy funkcjonalną łazienkę z kabiną prysznicową, rzeźbione meble, telewizor, minibar, mini sejf, bezprzewodowy Internet, klimatyzację.
Nowy świat pełen smaków i zapachów odkryje przed Państwem nasz szef kuchni, który zaprasza smakoszy do restauracji specjalizującej się w kuchni polskiej i europejskiej z dużym wachlarzem win do wyboru.
Obiekt dysponuje kompleksowo wyposażonym zapleczem konferencyjnym, jest przytulnym miejscem zarówno dla klienta biznesowego jak i rodzin z dziećmi.
Uroki Ziemi Dobrzyńskiej
Liczne jeziora i lasy, pradolina rzeki Drwęcy, ciekawa historia, atrakcje turystyczne i rekreacyjne.
Urokliwa Okolica i Atrakcje
Dwór Fijewo położony jest w pobliżu XIII-wiecznego, rozsławionego Zamku golubskiego, na którym w latach 1611-1625 przebywała Anna Wazówna. Tu siostra króla założyła rozległe ogrody, w których prawdopodobnie wyhodowała po raz pierwszy w Polsce tytoń.
W odległości 650 m od Dworku znajduje się zabytkowa, golubska starówka z XIV-wiecznym z gotyckim kościołem św. Katarzyny i inne, ciekawe historyczne obiekty. Starówkę okala rzeka Drwęca. Dzieli ona miasto na Golub i Dobrzyń, a w okresie zaborów stanowiła granicę niemiecko-rosyjską.
Rzeka i pradolina Drwęcy nadają okolicy wyjątkowy klimat, który docenić można zwłaszcza wiosną i latem. Rzeka Drwęca na całej swojej długości jest najdłuższym ichtiologicznym rezerwatem przyrody w Polsce. Jest ona także popularnym szlakiem spływów kajakowych.
W odległości do 7 km od Dworu Fijewo znajduje się kilka jezior, w tym jedno wyjątkowe – jezioro Okonin. Zlokalizowane w dużym kompleksie leśnym, jest jednym z najczystszych jezior w województwie kujawsko-pomorskim. Krystalicznie czysta woda i kilka plaż przyciągają tu wczasowiczów z całej Polski.
Walory ziemi dobrzyńskiej docenił Fryderyk Chopin, który w pobliskiej Szafarni wypoczywał latem 1824 i 1825 roku w dworku Dziewanowskich. Obecnie mieści się tam muzeum i Ośrodek Chopinowski. Więcej o atrakcjach Golubia-Dobrzynia dowiedzą się Państwo z naszego bloga.